Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Przedstawiamy Państwu opis elementów jakie wchodzą w skład  naszych drapaków. Aby trafić w gusta wszystkich naszych klientów produkujemy dwie serie drapaków, które różnią się między sobą grubością tulei a także grubością sznura sizalowego.
1. Najważniejszym elementem drapaka są tuleje kartonowe na które jest nawinięty sznur i które dość często ulegają uszkodzeniom w drapakach słabej jakości dlatego nasza firma używa tulei grubościennych o grubości ścianki 6mm w serii Podstawowej i 10mm w serii Ekskluzywnej. Cieńsze ścianki spowodowałyby złamanie takich tulei przy pierwszej wywrotce drapaka. Dodatkowo od niedawna dostępne są u nas bardzo duże tuleje, które mają aż 16cm średnicy. Są to największe tuby, jakie można znaleźć obecnie na rynku.
2. Kolejnym bardzo ważnym elementem jest dystans montażowy tulei. Większość producentów używa łączeń plastikowych (cienkich i nie pełnych) które jak chyba każdy wie co miał do czynienia ze słabej jakości drapakiem pękają. Nasza firma jako jedna z pierwszych produkuje dystanse grube i pełne wykonane z płyt które są kilkanaście razy wytrzymalsze od plastikowych. Natomiast do skręcania używamy grubych śrub M-10.
3. Na wyżej wymienione tuleje nawijamy sznur sizalowy atestowany pierwszego gatunku. Nasz sznur pochodzi z wysoko gatunkowego surowca naturalnego przez co jest bardzo odporny na drapanie (ścieranie) i nie jest barwiony. W modelach Podstawowych zastosowaliśmy sznur o grubości 8mm natomiast w serii Ekskluzywnej używamy sznura o grubości 12mm przez co tuby posiadają aż grubość 12cm. Najgrubsza nasza tuba ma aż 16 cm średnicy i jako jedyni oferujemy takie tuby. Nasze tuby są bardzo ciężkie i grube dzięki czemu nasze drapaki charakteryzują się dużą stabilnością.
 
4. Do produkcji podstaw oraz półek wykorzystujemy sklejkę liściastą, płyty wiórowe oraz MDF. W zależności od modelu i serii półki mają grubość 18 - 25mm a podstawy od 25mm do 40 mm. Dzięki zastosowaniu tak grubych podstaw i półek drapak jest bardzo ciężki co wpływa na jego najważniejszą cechę czyli stabilność.
 
5. Kolejnym materiałem, jaki wykorzystujemy przy produkcji drapaków jest wysoko gatunkowy sztruks tapicerski, który posiada charakterystyczne prążki, biegnące wzdłuż tkaniny. Materiał ten głównie przeznaczony jest do obicia mebli wypoczynkowych, sofy, kanapy, narożniki. Do najważniejszych zalet 
można zaliczyć m.in. 
  • jego dużą wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne czy też drapanie;
  • można go bez obaw czyścić na mokro czy też odkurzać;
  • sztruks dodatkowo wzmocniony jest podszewką;
  • materiał  jest bardzo miły i delikatny w dotyku;
  • charakteryzuje się też wysoką wysoką gramaturą przypadającą na m2.
 
6. Materiał obiciowy typu kostka posiada identyczne zalety jak opisany powyżej sztruks. Ma charakterystyczną drobną kostkę i krótkie włosie. Do najważniejszych zalet możemy zaliczyć:
  • duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne czy też drapanie;
  • posiada podszewkę;
  • tak jak sztruks materiał charakteryzuje się wysoką gramaturą przypadającą na m2;
  • można go czyścić na mokro a także odkurzać;
  • w dotyku jest bardzo miły i delikatny.